Pozycjonowanie lokalne – co to jest i dlaczego warto?

Data dodania: 2016/11/03 14:37

Kto posiada swoją stronę internetową, blog czy portal doskonale wie jak duży wpływ na promocję w sieci ma pozycjonowanie. Dzięki pozycjonowaniu można pojawić się na jednym z pierwszych miejsc w wynikach wyszukiwania. A co dodatkowo daje pozycjonowanie lokalne?

Na wstępie należy zaznaczyć, że pozycjonowanie lokalne to mechanizm, który został wprowadzony przez Google. Na pierwszy rzut oka proces wydaje się skomplikowany, lecz to Google sprawdza pozycję użytkownika i na tej podstawie wyświetla informacje dotyczące jego okolicy. Wyszukiwarka działa opierając się na podstawie fraz kluczowych i lokalizacji. Dzięki temu mieszkaniec Warszawy wpisując hasło np. „armatura łazienkowa” w rezultacie otrzyma linki do sklepów działających w jego okolicy. Taka lokalizacja ułatwia wyszukiwanie i znacznie oszczędza czas. 

Czytaj więcej

Zalety posiadania strony firmowej na Facebooku

Data dodania: 2016/10/06 09:50

Fanpage to nie chwilowa moda, lecz obecnie standard w marketingu internetowym. Jakie są więc zalety jego prowadzenia?

Obecność firmy w mediach społecznościowych pozwala lepiej poznać potrzeby potencjalnych klientów i optymalniej dopasować ofertę. Założenie profilu na Facebooku jest doskonałym sposobem na promocję. Firmowy fanpage pozwala w szybki sposób zaprezentować ofertę firmową osobom, które w inny sposób nigdy nie miałyby szansy jej poznać. Aby fanpage był atrakcyjny dla klientów i przynosił jakieś korzyści, konieczna jest sumienność, systematyczność i aktualizowanie go o nowe treści. Na szczęście można zlecić to profesjonalnym agencjom, które rzetelnie się tym zajmą i pozwolą w pełni wykorzystać potencjał Facebook ’a.  Jakie są więc zalety prowadzenia firmowego fanpage’a? 

Czytaj więcej

Cechy dobrej strony internetowej

Data dodania: 2016/09/30 13:20

Twoja strona jest coraz rzadziej odwiedzana przez Internautów? To sygnał dla Ciebie, że może trzeba w niej coś zmienić. Podpowiadamy więc jaka powinna być dobra strona internetowa. 

Wbrew pozorom projektowanie stron internetowych to bardzo pracochłonny proces i nie taki łatwy jak się niektórym wydaje. Ważne jest więc aby powierzyć to odpowiedniej osobie, która zna się w tej kwestii. Osoby, która wie jakie panują trendy i moda, czego należy unikać aby strona była funkcjonalna nie tylko dla użytkownika ale też łatwa w obsłudze dla administratora. Pierwszą rzeczą zanim przystąpimy do projektowania jest wybranie dobrej i chwytliwej nazwy domeny. Należy więc upewnić się, czy ta, którą chcemy założyć jest wolna, czy jest kojarzona z firmą, jej produktami czy usługami. Dodatkowo warto sprawdzić czy wybrana nazwa jest dostępna także w portalach społecznościowych. Po wykupieniu domeny, przychodzi czas na budowę strony i kolejne decyzje. Poniżej wymieniamy kilka naszym zdaniem najważniejszych cech jakimi powinna wyróżniać się prawidłowo zaprojektowana strona internetowa aby mogła być ona dobrze widoczna w sieci, przyciągać uwagę potencjalnego klienta oraz pozostawić po sobie pozytywne wrażenia. 

Czytaj więcej

Zaufali nam

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza pozwalają na efektywne wspieranie naszych Klientów w działaniach biznesowych.