Zakładka "Zakupy" w wyszukiwarce Google

Data dodania: 2018-02-26 14:01

Już dziś Polacy mogą korzystać z nowego narzędzia Google. Czy będzie to przełom w robieniu zakupów przez Internet i czy będzie zagrożeniem dla słynnych porównywarek ?

W polskiej wersji wyszukiwarki Google pojawiła się innowacja jaką jest zakładka „zakupy”. Jest to ukłon Google w kierunku osób, które chętniej robią zakupy przez Internet niż tradycyjnie. Nowa funkcjonalność działa już z powodzeniem w USA, UK, Niemczech, a nawet Czechach. Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy mogą wyszukiwać interesujące oferty z poziomu wyników wyszukiwania. Ma się to przyczynić do skrócenia wyszukiwania interesujących rzeczy, które chcą kupić internauci, a prezentowane treści zaciągnięte są z „porównywarki cen”. Aby wejść w opcję zakupową należy po prostu kliknąć w zakładkę „zakupy” w menu  a następnie wpisać w wyszukiwarkę interesujący nas produkt. 

Jak działają „zakupy na skróty”?

Zasada działania Google Zakupy jest prosta, polega na tym, że sprzedawcy udostępniają informacje o swoim asortymencie, a Google łączy te dane z potrzebami klientów. Użytkownicy wyszukiwarki po wpisaniu poszukiwanego przez siebie towaru, np. „bluza sportowa nike” otrzymują reklamy drukarek oferowanych przez różne sklepy internetowe. Zasady wyświetlania się reklam są takie same jak w przypadku reklamy linków sponsorowanych czyli ten, kto zapłaci więcej za kliknięcie, wyświetla się wyżej. Niestety polska wersja nie ma jeszcze wszystkich funkcjonalności jak w innych krajach. W USA przykładowo możemy sobie obejrzeć produkt z każdej strony, dzięki prezentacji produktu w 360 stopni, sprawdzić rzetelność danego sprzedawcy, skorzystać z promocji handlowych, czy też skorzystać z katalogów produktów gdzie jest możliwość dodania swojej oferty produktów. Zapewne kiedyś takie funkcjonalności pojawią się także i w Polsce.

Zalety Google zakupy

Przeglądając wyświetlone oferty można sobie wybrać zakres cenowy produktów, preferowanego sprzedawcę i tradycyjnie sortowanie cen. Po wpisaniu w wyszukiwarkę pojawiają się wszystkie oferty przytaczanych wcześniej drukarek cyfrowych, których reklamy są sponsorowane przez sprzedających. Wygląda to jak w większości typowych porównywarek, m.in. Ceneo.pl, Skapiec.pl, Nokaut.pl.  Warto też dodać, że pośród wyników wyszukiwania w „Google Zakupy” oferty tych serwisów także są wyświetlane, co oznacza że prowadzą oni kampanie zakupowe w AdWords. Teraz możemy tylko czekać kiedy nowa funkcjonalność Google zacznie rywalizować z porównywarkami już istniejącymi na rynku.

Wady nowej funkcjonalności

Wadą nowej funkcjonalności jest fakt, że podczas wyszukiwania dostajemy propozycje produktów których sprzedawcy prowadzą kampanie reklamowe, więc część internautów będzie jednak mimo wszystko szukała na swoją rękę korzystniejszych ofert.  Wiąże się to z tym, że nie wszystkie produkty będzie można w ten sposób znaleźć. Jest to związane oczywiście z reklamą, na którą nie każdego stać. W związku z tym niekoniecznie zaprezentowana oferta może będzie najkorzystniejszą oferta w sieci. Tylko średnie i duże sklepy będą w stanie angażować się w tego typu kampanię reklamową.

wstecz
Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych jest Project-Pro Sp. z o.o.. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

O blogu

Szukasz informacji ze świata Marketingu? Właśnie je znalazłeś.

Przedstawiamy starannie wyselekcjonowane informacje i nowości przygotowywane są przez zespół Project-Pro w oparciu o inne źródła oraz własne testy i doświadczenia.

Zapraszamy do lektury!

Zaufali nam

Zadowolenie Klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by jakość oferowanych przez naszą firmę usług była na najwyższym poziomie. Wiele firm nie tylko z podkarpacia ale również z innych regionów naszego kraju zaufało naszemu wieloletniemu doświadczeniu – mamy nadzieję, że Państwa firma dołączy do grona naszych zadowolonych Klientów.

  • Zadzwoń do mnie teraz
Dziękujemy za kontakt. Wkrótce oddzwonimy.

Podaj swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie

b
c